MISJA
MISJA

Razem Zmieniamy Świat
Misja Green Energy to konkretne działania, a nie puste słowa.
Dbamy o przyszłość naszych dzieci, naszej planety. Dbamy o swoich klientów. Wierzymy, że nasze działania w przyszłości przyniosą owoce w postaci czystego powietrza, stabilnej sytuacji finansowej klientów i zadowolenia z naszych usług.
Działamy tak, aby z naszych usług zadowolona była także nasza planeta.

Green Energy wspiera polskie szkolnictwo

Po raz kolejny wprowadzamy nasze słowa w czyny i stawiamy na rozwój młodych ludzi. Przekazaliśmy panele fotowoltaiczne na rzecz Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, które zostały wykorzystane jako stanowisko badawcze w powstającym Laboratorium Energetyki Odnawialnej kierowanym przez Panią Dr hab. inż. Magdalenę Nemś. Dzięki nim studenci pod okiem Dr inż. Marcin Michalski mogą w praktyce uczyć się montażu oraz pomiarów z instalacji PV. 

Aleja 182 drzew

Działamy i zmieniamy świat na lepsze. Po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew. Dzięki dotacji 10 000 zł, którą przekazaliśmy, Starostwo Powiatowe zakupiło sadzonki min. pięknie kwitnącego lilaka na pniu oraz wiśni piłkowanej „Royal Burgundy”. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej Środa Śląska-Ciechów posadzono nie 113 jak początkowo zakładano ale 182 drzewa. Cała akcja trwała kilka dni a posadzone  drzewa nie tylko pięknie się prezentują ale przede zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze i korzystnie wpływają na klimat.

Wspieramy ochronę środowiska oraz lokalne inicjatywy społeczne.

Minęły już dwa lata od rozstrzygnięcia konkursu Ekologiczne Solectwa. Nagrody konkursowe przyznane przez Green Energy, Energy Group otrzymały sołectwa Szczepanów, Wojczyce i Środa Śląska. Otrzymane bony zostały wykorzystane na zasadzenie nowych drzew i krzewów na terenie sołectw powiatu średzkiego. Lokalizacja została dobrana tak, aby utworzone tereny zieleni były atrakcyjne dla mieszkańców. Rośliny pięknie rosną i wzbogadzają ekosystem.

Walczymy z zanieczyszczeniem powietrza

1 lipca 2018 roku zakończyliśmy erę kotłów stałopalnych i w naszej ofercie nie znajdziecie  już Państwo produktów spalających węgiel.
Od początku 2017 roku jednym z głównych Naszych działań jest wymiana starych, powodujących ogromne zanieczyszczenia powietrza kotłów, na nowoczesne, powietrzne pompy ciepła,  dominujące w naszej ofercie.
W nowych domach montujemy tylko przyjazne dla środowiska, nie generujące żadnych zanieczyszczeń rozwiązania, właśnie takie jak powietrzne pompy ciepła czy kotły elektryczne.
23 grudnia 2018 roku zakupiliśmy i zamontowaliśmy 3 czujniki badania jakości powietrza, tym samy powiększyliśmy ogólnopolską sieć sensorów powietrza firmy Airl. Chcemy aby mieszkańcy  Naszego regionu mieli na bierząco informacje jakiej jakości powietrzem w danej chwili oddychamy.
W okresach, w których stężenie zanieczyszczeń przekracza normy, a niestety w Polsce taką sytuację mamy przez większość roku (w szczytowych momentach normy przekroczone są nawet o 1000%) alarmujemy poprzez lokalne media i przestrzegamy przed wychodzeniem i spędzaniem czasu na zewnątrz.

Sadzimy lasy

We wrześniu 2017 roku podczas otwarcia nowej centrali Energy Group, podarowaliśmy 150 sadzonek drzew zaproszonym gościom. Natomiast w 2018 roku przeprowadziliśmy nasadzenia ponad 1000 drzew. Do 2025 roku planujemy zasadzić 1 000 000 drzew. Mamy świadomość tego, że drzewa generują tlen niezbędny do funkcjonowania na Naszej planecie. Wiemy, że sadząc lasy, tworzymy filtry dla ogromu zanieczyszczeń powietrza, przestrzeń dla dzikich zwierząt oraz miejsca rekreacji dla wszystkich.

,,Nasi klienci to grupa ludzi świadomych ekologicznie i ekonomicznie. Świadomych tego jak ogromną wagę mają zmiany klimatyczne i dlaczego trzeba im przeciwdziałać.
To osoby, które nie chcą palić w piecach stałopalnych, generujących zanieczyszczenia i wysokie koszty za energie. Zdecydowanie chcą pozyskiwać darmową i czystą energie ze słońca, osoby którym bliska sercu jest troska o klimat  tym samym następne pokolenia.
Jesteśmy dumni, że wspólnie z Naszymi Klientami możemy tworzyć społeczność Energy Group, i  Razem zmieniać świat,.” mówi Prezes Energy Group Przemysław Babiński

Chronimy pszczoły

Jako Green Energy gospodarujemy pasieką 20 uli, jednocześnie zapewniając dla swoich klientów naturalny miód.
Wiemy jak bardzo istotne dla naszego środowiska są pszczoły, dlatego Green Energy nie handluje towarami, które w jakikolwiek sposób im zagrażają.

Wiedza to podstawa

Cyklicznie organizujemy szkolenia dla instalatorów z branży jak również przeprowadzamy prezentacje i wykłady dla Wszystkich osób zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii.
W ubiegłym roku przeszkoliliśmy ponad 250 osób, klientów indywidualnych i instalatorów.

Dbamy o naszą okolicę

We wrześniu 2017 prowadziliśmy min projekt o nazwie Ekologiczne Sołectwa. Nasi klienci dokonując zakupów gromadzili punkty dla swojej miejscowości ( sołectw ). Sołectwa, które uzbierały największą ilość punktów otrzymały od Nas dofinansowanie na przyjazne środowisku upiększanie swojej miejscowości.
Dzięki temu dbamy o swoją okolicę jak również o wspieranie najlepszych wartości społeczeństwa jakimi są jedność, przyjaźń i współpraca.

 

Green Energy to pozytywna energia potrzebna do tego aby Razem Zmieniać Świat.

Aleja 182 drzew

Działamy i zmieniamy świat na lepsze. Po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew. Dzięki dotacji 10 000 zł, którą przekazaliśmy, Starostwo Powiatowe zakupiło sadzonki min. pięknie kwitnącego lilaka na pniu oraz wiśni piłkowanej „Royal Burgundy”. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej Środa Śląska-Ciechów posadzono nie 113 jak początkowo zakładano ale 182 drzewa. Cała akcja trwała kilka dni a posadzone  drzewa nie tylko pięknie się prezentują ale przede zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze i korzystnie wpływają na klimat.