Zatrucie CO2 może być równie niebezpieczne, jak zatrucie czadem.
Życie codzienne w dużej mierze toczy się w pomieszczeniach. Zbyt wysokie stężenie CO2 w powietrzu niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i obniża wydajność. Bez nowoczesnej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych lub przynajmniej regularnej, intensywnej wentylacji, jakość powietrza w pomieszczeniach gwałtownie spada, a wartość graniczna złego samopoczucia osiągana jest w krótkim czasie.
Przeprowadzone badania naukowe wskazują, iż stężenie CO2 w powietrzu gwałtownie przyrasta – zwłaszcza nad ranem w sypialni z zamkniętymi drzwiami i oknami. Udział CO2 może być 6-8 krotnie większy w stosunku do średniej zawartości w powietrzu. Podczas snu zawartość CO2 w powietrzu sypialni nad ranem przekracza wartość 2500-3500 ppm CO2, dlatego też skutkiem ubocznym jest odczuwalny brak wypoczynku i złe samopoczucie.
W klasach szkolnych, salach konferencyjnych czy biurach – gdzie mamy doczynienia z zastosowaną wentylacją grawitacyjną przyrost zawartości CO2 wzrasta nawet 10 krotnie - tym samym przekraczając wartość do 3500-400 ppm. Przekroczenie 1500 ppm powoduje zaburzenie koncentracji, poczucie senności lub bóle głowy. Wietrzenie klas przez kilka minut w trakcie przerwy pozwoli efektywniej przekazywać jak i przyswajać wiedzę.
Kontrolowany system wentylacji umożliwia stałą wymianę powietrza i przynosi wymierne korzyści. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku. Dla Ciebie oznacza to wygodną wentylację bez konieczności otwierania okna. Nowoczesne filtry i technologia zapewniają, że do wnętrza nie dostaną się żadne zanieczyszczenia, pyłki ani insekty. Zanim powietrze dostanie się do pomieszczeń mieszkalnych lub roboczych, jest wstępnie podgrzewane, dzięki czemu w pomieszczeniu jest przyjemnie ciepło, zwłaszcza zimą.