AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI

Szkolenie produktowe Stiebel Eltron

Wczoraj mielismy przyjemność udziału w szkoleniu produktowym z asortymentu gruntowych pomp ciepła Stiebel Eltron. Podczas szkolenia mogliśmy zapoznać się z nowoczesnycmi technologiami,  produktami i ich charakterystyką oraz rozwiązaniami systemowymi. 

"Moja Woda" ruszył kolejny nabór

Program „Moja Woda” ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków. Dofinansowanie obejmuje instalacje, które pozwalają zatrzymywać deszczówkę w obrębie nieruchomości. Dzięki temu wody opadowe lub roztopowe z posesji nie są odprowadzane poza jej teren (np. do kanalizacji sanitarnej lub deszczowej albo do rowów odwadniających czy na sąsiadujące tereny, ulice i place), lecz służą do nawadniania, podlewania roślin w ogrodach oraz do innych celów bytowych i gospodarczych. O dofinansowanie do kwoty 6 tys. zł mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych.

Program Mój Prąd 5.0 - dofinansowanie do fotowoltaiki i pomp ciepła!

Dofinansowanie w nowej edycji programu Mój Prąd 5.0 jest nie tylko do fotowoltaiki, czy magazynu energii, ale także do pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. Dotacja przeznaczona jest dla osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, o mocy od 2 do 10 kW. Wysokość dotacji zależy od ilości zakupionych produktów, maksymalna kwota dofinansowania wynosi 58 tys. złotych. Dofinansowanie mogą uzyskać jedynie osoby rozliczające się w nowym systemie net-billingu, a także dla prosumentów którzy z dotychczasowego systemu opustów (tzw. net metering) przejdą na nowy system rozliczeń (zmiana musi być potwierdzona przez OSD).

Wiosenne nasadzenia drzew!

W wiosennej akcji nasadzeń drzew nie mogło zabraknąć Green Energy. Po raz kolejny dołączyliśmy do inicjatywy Powiatu Średzkiego. Nasze wsparcie to nie tylko dotacaja do zakupu drzew ale też czynny udział przy ich nasadzeniu. Nowe drzewka zostały posadzone przy drodze Komorniki - Święte. Pięknie kwitnące wiśnie i czereśnie zazielenią odcinek tej drogi.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Karczycach - zakończona

Zakończyliśmy termomodernizację Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko w Karczycach. W ramach inwestycji zostały ocieplone ściany zewnętrzne i stropodach budynku szkoły. Stara kotłownia węglowa została zastąpiona zestawem dziewięciu ekologicznych powietrznych pomp ciepła. Wymienione zostały również instalacje hydrauliczne centralnego ogrzewania, zamontowano nowe grzejniki wyposażone w głowice termostatyczne.
Razem Zmieniamy Świat!

"Złap Deszcz" - już można składać wnioski

Ruszył nabór wniosków do ekologicznego programu Złap Deszcz, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do instalacji, które przechwytują wodę w czasie opadów i ją magazynują. Może być ona później wykorzystana na przykład do uprawy i pielęgnacji ogródka. Korzystanie z potencjału wody opadowej to forma przystosowania do zmian klimatu.  "Łapiąc" deszczówkę, ograniczymy zużycie wody i zapłacimy niższe rachunki. Mieszkańcy mogą liczyć na dotacje do 80 proc. kosztów instalacji. W przypadku osób fizycznych to maksymalnie do 5 tys. zł. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą liczyć nawet na 10 tys. złotych. Zobacz jak może wyglądać Twój ogród❤

GREEN APART NOCLEG W ZGODZIE Z NATURĄ

Zapraszamy Państwa do spędzenia wyjątkowych chwil w nowych  apartamentach zlokalizowanych w zabytkowym budynku dawnego folwarku z 1856 r. Nasze pokoje to połączenie natury z nowoczesnością, indywidualny charakter każdego z nich sprawia iż nasi klienci przy każdej wizycie mogą poznać inne wnętrza, przy zachowaniu wysokiego standardu wyposażenia. 

Serdecznie zapraszamy do składania rezerwacji www.greenapart.eu

 

Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty

Możemy pochwalić się kończącą się termomodernizacją i modernizacją żródła ciepła w budynkach Szkoły Podstawowej w Mieczkowie! Zostały ocieplone ściany sali gimnastycznej i budynku szkoły, wymienione zostały okna i parapety. Pozbyliśmy się starego nieefektywnego kotła, w którym spalano rocznie 50 ton węgla i zamontowaliśmy ekologiczne pompy ciepła.
W Starostwie podpisaliśmy umowę na wykonanie modernizacji źródła ciepła i instalacji centralnego ogrzewania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej. Wykonywane przez nas pracę mają na celu obniżenie kosztów ekspoatacyjnych, zmiejszenie energochłonności budynków a także poprawę jakości obsługi obiektów.
Razem Zmieniamy Świat!
Pompy ciepła w powiatowych placówkach (roland-gazeta.pl)

Miło nam poinformować iż w dniu 11.09.2022 uczestniczyliśmy w Dolnośląskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w naszym powiecie w miejscowości Udanin.
Wychodząc na przeciw oczekiwań naszych klientów tworzymy kolejne miejsca spotkań!
Chcieliśmy bardzo podziękować za poświęcony czas jak i rozmowę.
Mamy nadzieje że spotkamy się jeszcze nie raz!

Pomagamy Ukrainie

Niejednokrotnie udzielamy się w różnych akcjach i wspieramy inicjatywy społeczne. Tym razem z naszej pomocy skorzystają uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na świetlicy wiejskiej w Ujeździe Górnym. Firma Green Energy ufundowała wyposażenie świetlicowej łazienki - brodzik i kabinę prysznicową.

http://www.echosredzkie.pl/wiadomosc/39903,podziekowania-dla-firmy-enegry-group-od-wojta-gminy-udanin

Tytuł Super Dystrybutor 2021 dla Green Energy

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że firma Stiebel Eltron doceniając nasze działania handlowe przyznała nam tytuł „Super Dystrybutora 2021" za największą sprzedaż pomp ciepła w regionie, świetne relacje partnerskie oraz wniesienie istotnego wkładu w rozwój firmy Stiebel Eltron.

Uznanie zawdzięczamy setkom zamontowanych pomp ciepła, co przekłada się na likwidację nieefektywnych źródeł ciepła tzw. "kopciuchów" i zmniejszenie emisji CO2. do atmosfery. Nasze niezmierne działania przyczyniają się do poprawy klimatu i niezależności energetycznej. 

Dziękujemy naszym Klientom za okazane nam zaufanie, za to, że jesteście z nami i wspieracie nasze działania. Razem zmieniamy świat!

Zatrucie CO2 może być równie niebezpieczne, jak zatrucie czadem.

Życie codzienne w dużej mierze toczy się w pomieszczeniach. Zbyt wysokie stężenie CO2 w powietrzu niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i obniża wydajność. Bez nowoczesnej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych lub przynajmniej regularnej, intensywnej wentylacji, jakość powietrza w pomieszczeniach gwałtownie spada, a wartość graniczna złego samopoczucia osiągana jest w krótkim czasie.

Przeprowadzone badania naukowe wskazują, iż stężenie CO2 w powietrzu gwałtownie przyrasta – zwłaszcza nad ranem w sypialni z zamkniętymi drzwiami i oknami. Udział CO2 może być 6-8 krotnie większy w stosunku do średniej zawartości w powietrzu. Podczas snu zawartość CO2 w powietrzu sypialni nad ranem przekracza wartość 2500-3500 ppm CO2, dlatego też skutkiem ubocznym jest odczuwalny brak wypoczynku i złe samopoczucie.

W klasach szkolnych, salach konferencyjnych czy biurach – gdzie mamy doczynienia z zastosowaną wentylacją grawitacyjną przyrost zawartości CO2 wzrasta nawet 10 krotnie - tym samym przekraczając wartość do 3500-400 ppm. Przekroczenie 1500 ppm powoduje zaburzenie koncentracji, poczucie senności lub bóle głowy. Wietrzenie klas przez kilka minut w trakcie przerwy pozwoli efektywniej przekazywać jak i przyswajać wiedzę.

Kontrolowany system wentylacji umożliwia stałą wymianę powietrza i przynosi wymierne korzyści. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku. Dla Ciebie oznacza to wygodną wentylację bez konieczności otwierania okna. Nowoczesne filtry i technologia zapewniają, że do wnętrza nie dostaną się żadne zanieczyszczenia, pyłki ani insekty. Zanim powietrze dostanie się do pomieszczeń mieszkalnych lub roboczych, jest wstępnie podgrzewane, dzięki czemu w pomieszczeniu jest przyjemnie ciepło, zwłaszcza zimą. 

Zlewozmywaki Magnetic to rozwiązanie idealne!

Przedstawiamy kolekcję zlewozmywaków Magnetic i ich przydatne akcesoria, które pozwalają na „schowanie” w ich wnętrzu gąbek, ściereczek lub innych pomocy kuchennych. Koszyki montowane na bocznej półce stanowią praktyczną przestrzeń do przechowywania przyborów kuchennych. Wszystkie akcesoria są proste w Dostępne rozmiary oraz kolorystyka zlewozmywaków pozwalają dobrać odpowiednią konfigurację do indywidualnych potrzeb. Różne warianty komór w odwracalnych układach, praktyczne, zwiększające funkcjonalność zlewozmywaków półki oraz kolorystyka akcesoriów wpisują się w trendy aranżacji wnętrz. Wypróbuj już dziś ich funkcjonalność!  

Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji dotyczących sposobu ogrzewania budynku.

Do dnia 30 czerwca 2022 roku właściciele budynków, zarządcy budynków wielolokalowych oraz właściciele czy zarządcy lokali usługowych i handlowych zobowiązani są do złożenie deklaracji dotyczącej źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dotyczy to tych źródeł ciepła, które pracowały przed 1 lipca 2021 roku. Jeśli dom ma nowe źródło ogrzewania i zostało ono zainstalowane i uruchomione po tej dacie, to zgłoszenia trzeba dokonać w ciągu 14 dni. Deklaracje można złożyć w dwóch formach: elektronicznej i papierowej. Za brak deklaracji grozi grzywna w wysokości do 500 złotych, a jeśli sprawa trafi do sądu, to może wynieść ona nawet do 5 tysięcy złotych. Nie zwlekaj. Złóż deklarację już dziś. 

Green Energy o korzyściach OZE

27 października w starostwie powiatowym w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie dotyczące Programu „Czyste powietrze”. W szkoleniu wzięli udział członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego. Na spotkanie został zaproszony Pan Przemysław Babiński, który zaprezentował przykłady zrealizowanych inwestycji oraz rozwiązania zarówno do nowych jak i modernizowanych budynków. Dzięki tej prezentacji sołtysi mogli poznać ekologiczne i ekonomiczne korzyści wynikające z montażu pompy ciepła.

Obowiązkowe składanie deklaracji dotyczące sposobu ogrzewania budynku. Co warto wiedzieć.

* Do dnia 30.09.2021roku złożono 301 095 deklaracji do CEEB.
139 845 złożonych deklaracji dotyczy kotłów na paliwo stałe.
*Obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na właścicielach i zarządcach budynków do CEEB dla źródeł ciepła które nie przekraczają 1 megawata. Dotyczy to przydomowych kotłowni tzn. kotłowni opalanych węglem, gazem jak i ogrzewaniem za pomocą OZE (pompa ciepła)
*Deklaracje można złożyć w dwóch formach: elektronicznej i papierowej
* Właściciele budynków będą mieli rok na złożenie deklaracji, czyli do 1 lipca 2022 roku. To jednak dotyczy tych źródeł ciepła, które pracowały przed 1 lipca 2021 roku. Jeśli dom będzie miał nowe źródło ogrzewania i zostanie ono zainstalowane i uruchomione po 1 lipca br., to zgłoszenia trzeba będzie dokonać w ciągu 14 dni.
*Za brak złożenia deklaracji będzie grozić grzywna wymierzana na zasadach ogólnych Kodeksu wykroczeń.
Nie zwlekaj zmień swoje ogrzewanie na przyjazne środowisku.
Zadzwoń i zapytaj o ofertę.
Zróbmy wspólnie coś dobrego dla Ziemi.

Nowy oddział w Pruszkowie!


Miło jest nam Państwa poinformować, że ruszył nasz nowy oddział  w Pruszkowie.
To już kolejny punkt działania Green Energy na mapie Polski.
Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem handlowym
tel: 506 316 908 lub  ph.warszawa@green-energy.biz.pl

STREFA SPA

Zapraszamy do Ogrodowej Strefy SPA - miejsca relaksu, zdrowego ciała i czystego umysłu na najwyższym poziomie. Korzystanie z sauny zwiększa odporność organizmu, hartuje i odpręża, bardzo dobrze wpływa na układ krążenia, drogi oddechowe, przemianę materii, otyłość, choroby stawów i bóle reumatyczne. Wanna z hydromasażem zapewni najwyższy komfort i skuteczny masaż hydroterapeutyczny. Regularne korzystanie z wanny jacuzzi sprzyja lepszemu krążeniu zwiększając przepływ krwi w każdej części ciała.

Aleja 182 drzew

Działamy i zmieniamy świat na lepsze. Po raz kolejny zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew. Dzięki dotacji 10 000 zł, którą przekazaliśmy, Starostwo Powiatowe zakupiło sadzonki min. pięknie kwitnącego lilaka na pniu oraz wiśni piłkowanej „Royal Burgundy”. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej Środa Śląska-Ciechów posadzono nie 113 jak początkowo zakładano ale 182 drzewa. Cała akcja trwała kilka dni a posadzone  drzewa nie tylko pięknie się prezentują ale przede zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze i korzystnie wpływają na klimat.

Deante podwójnie nagrodzone Złotą Villą 2021!


Już po raz kolejny firma Deante zdobyła uznanie Jurorów w prestiżowym konkursie, organizowanym przez redakcję magazynu VILLAProdukty marki Deante otrzymały wyróżnienia w aż dwóch kategoriach: Meble Łazienkowe oraz Zlewozmywaki, uznanie zdobyły konsole łazienkowe z kolekcji Correo oraz innowacyjne zlewozmywaki Magnetic. Wszystkie produkty Deante można zamówić w naszym salonie. Zapraszamy.

Razem zmieniamy świat!

Przy instalacji fotowoltaicznej i pompie ciepła znikają rachunki za energię elektryczną, ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. 

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów.

Działamy już od 11 lat na rynku!

Ruszył drugi nabór wniosków w ramach programu "MOJA WODA"

22-03-2021 ogłoszono drugi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego "MOJA WODA", którego celem jest ochrona zasobów wody oraz minimalizacja zjawiska suszy. Kwota dofinansowania to 5 000 zł. Zapraszamy, u nas znajdziesz gotowe rozwiązania.
Kolejna odsłona naszej akcji Drzewo Instalatora z Firmą DeanteGreen Energy razem z partnerami zmienia Świat na lepsze.
Nowe sadzonki w pierwszych dniach wiosny trafiają do Naszych klientów. Dziękujemy za wsparcie naszej akcji i zapraszamy do naszego salonu sprzedaży.

NOWY SALON SPRZEDAŻY JUŻ OTWARTY!

Zapraszamy do nowootwartego salonu sprzedaży w Hajnówce przy ulicy Batorego 26! 

Dziękujemy firmie Xylem za wsparcie naszej akcji DRZEWO INSTALATORA. Kolejne sadzonki drzew rozdane. 

Razem zmieniamy świat!

Pierwszy etap programu DRZEWO INSTALATORA został zakończony. Rozdaliśmy 200 sadzonek drzew. Czekamy na wiosnę i kolejną dostawę drzewek. Dziękujemy naszym sponsorom za otrzymane wsparcie.

Rozwiązania bezdotykowe firmy Roca. Minimum ryzyka. Maksimum higieny.

Rozwiązania bezdotykowe Roca obejmują wszystkie produkty, które dotąd sterowane były ręcznie czyli baterie, przyciski spłukujące wodę w toalecie czy pisuary. Dzięki temu przestrzeń łazienki jest bardzo bezpieczna. Takie właśnie rozwiązania rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia, aby chronić się przed zakażeniem.

Łąka kwiatowa w Green Energy.

Łąka to miejsce pełne życia, kolorów, zapachów i dźwięków - przyjazna środowisku alternatywa dla uciążliwych i kosztownych trawników. Nie wymaga dodatkowego nawadniania co pozwala oszczędzać wodę i prezentuje się dobrze nawet w czasie suszy. Łąki kwietne wspierają dziką przyrodę stanowią schronienie i miejsce do życia dla małych zwierząt i pożytecznych owadów - pszczoły miodnej i dzikich zapylaczy, takich jak trzmiele, motyle, pszczoły samotnice i wielu innych gatunków. 

Wspieramy ochronę środowiska oraz lokalne inicjatywy społeczne.

Minęły już dwa lata od rozstrzygnięcia konkursu, drzewa pięknie rosną i wzbogacają ekosystem.
Nagrody konkursowe przyznane przez Green Energy, Energy Group zostały wykorzystane na zasadzenie nowych drzew i roślin na terenie sołectw powiatu średzkiego.

Zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną prezentuje jak duże są straty ciepła m.in. przez komin.

Przedstawiamy przykładową realizację powietrznej monoblokowej pompy ciepła firmy Stiebel Eltron.

Budynek o powierzchni 120 m² ogrzewany pompą ciepła. Licznik energii energetycznej zamontowany przy pompie ciepła wykazuje zużycie energii na poziomie 3682,46 kW za okres od lipca 2019r do 20 maja 2020r. Roczne koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej wynoszą 1520 zł.

Razem zmieniamy świat i wspieramy polski biznes!

W naszym salonie Green Energy zakończyliśmy erę plastikowych butelek i wprowadziliśmy wodę w szkle.
Nie śmiecimy plastikiem a nasi Klienci i nasza załoga gaszą pragnienie wspaniałą wodą mineralną jednocześnie wspierając polskie zakłady. 

Dlaczego warto wybrać panele Bruk-Bet Solar

Nowości do małej łazienki - funkcjonalne i stylowe.